Mmmaadddiee
Mmmaadddiee
26-02-2019
Mathematics
contestada
Can you please help me with this question?
Respuesta :
ahmedu02
ahmedu02
26-02-2019
She can buy 5.75 pounds that cost $9.89
1 pound cost $1.72
Quarter pound cost 1.72/4= $0.43
10/0.43= 23r0.11
23*0.25(quarter pound)=5.75 pounds
5.75*1.72= $9.89
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
1.34 expressed as a percent
write 97.356 in base ten numerals?
Are the graphs of y=3/8x -5 and y=3/8x +2 parallel?
what type of stories did greek plays tell?
if you were Orpheus, would you have locked back? why or why not?
mr knote a piano tuner taps his 440-hz tunning fork with a mallet. what is the period of the vibrating fork?
A playground ball has a diameter of 18 cm. What is the hieght and base of the ball? What is the volume?
John and Bill walk towards to each other’s house. If both leave at 10 am, they meet 10 minutes later. If Bill leave 3 minutes later then John, they’ll meet 9 mi
Name two types of adaptations having to do with an animals action.
What is one third of 1080