Jane has three bottles that each hold 0.75 liters. She fills them with olive oil from a store that charges $0.21 for every 25 milliliters of oil.

How much does it cost Jane to fill her three bottles with olive oil?

Respuesta :

Answer:

It should cost Jane $1.89 to fill her three bottles with olive oil.

Answer:

$18.90

Step-by-step explanation:

I know because I'm with k12 and took the test