contestada

The 8th grade sells popcorn after school.
The 2-cup container is $0.89, the 24-cup
container is $1.10, and the 32-cup
container is $1.75. Which is the best buy?

Respuesta :

Answer:

I would say the 2-cup container is the best buy.

Step-by-step explanation:

Value for money and 2 cups are enough.