Respuesta :

Answer:

$1.66

Step-by-step explanation:

4.98 ÷3 = 1.66

Which would mean that 1.66 is the cost per pound

Evah00

You would have to do 4.98÷3 and that would equal $1.66 .

Step-by-step explanation:

4.98÷3=1.66