What is the unit cost per bottle if a pack of 4 bottles of juice sells for $3?

A.$0.12
per bottle
B.$0.75 per bottle
C.$7.50 per bottle
D.$12.00 per bottle


Respuesta :

Answer:

$0.75

Explantion:

I got it right on my test

Answer:

b

Step-by-step explanation: