ethanmorgan0628
ethanmorgan0628
26-03-2021
Mathematics
contestada
Dont use me for points please
Respuesta :
isaacf1890
isaacf1890
26-03-2021
Answer:
1. is
351.25 ft^2.
2. is
72.4 rounded up to 73 sections.
3. is
450 meters.
4. is
$129.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
What is the cost per ounce of silver?
An after-school job pays $116.25 for 15 hours of work.how much money does the job pay per hour?????
between which two consecutive integers does √ 78 lie? a. 8 and 9 b. 6 and 7 c. 9 and 10 d. 7 and 8
can every number be represented as a decimal? explain
What does an aside and the chorus have in common?
Why is the expert testimony of a forensic scientist so convincing?
which is a variable expression for the word phrase? the product of 2 and a number decreased by 6 a. 2n – 6 b. 2 n – 6 c. 2n 6 d. 6 – 2n
Jim wants to start competitive bicycling. in order to do this, he has created a list of skills he will need to improve. which skill should get the most of his a
A particle is moving with the given data. Find the position of the particle. v(t)=sint-cost, s(0)=0
The length of a rectangle is 3 centimeters less than twice its width. The perimeter of the rectangle is 48 cm. What are the dimensions of the rectangle? A)lengt