rubylogan112
rubylogan112
24-01-2022
Mathematics
contestada
yeah so don't want to do this either...
Respuesta :
lpina68
lpina68
24-01-2022
Answer:
20
Step-by-step explanation:
Mark cut each cake into 5 pieces. There were 4 cakes. 4×5 is 20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
The constant dividend growth model: a. is more complex than the differential growth model. b. requires the growth period be limited to a set number of years. c.
The shape of a planet's orbit is influenced by gravity. O True O False
The formula for the area of a triangle is A = 1/2bh. Solve for h.
#2 Find the segment length indicated. Assume that lines which appear to be tangent are tangent. *
The cost of 2 bottles of jam is $5.96. What is the cost of each bottle of jam? $2.98 $3.96 $7.96 $11.92
Create a list of steps, in order, that will solve the following equation. (x + 5)2 + 2 = 42.5
Gold Brands is the industry leader in golf equipment and not only has a degree of pricing power amongst its competition but also sets different prices in differ
SOMEONE HELP, PLEASE. brainliest Now that you have learned about the electromagnetic spectrum, tell me why you think your radio goes out when you go through a t
Complete and balance the precipitation reactions. Include physical states in your equations. 1- AgNO3(aq)+NaCl(aq) <------>2- K3PO4(aq)+MgCl2(aq) <---
In a solution of sugar, we used 500ml to make 50g/l solution. How much sugar was used?