Erin1eahxo
Erin1eahxo
25-01-2022
Mathematics
contestada
4 of 8
Write 8 as a product of three primes.
Respuesta :
clarch19
clarch19
25-01-2022
Answer:
2 × 2 × 2
Step-by-step explanation:
Answer Link
flipwerk732
flipwerk732
25-01-2022
2 x 2 x 2 x
This is your awnser
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
Davinci Digital Media’s wholesale price to the retailer for a digital video camcorder is $1,399.99. Manufacturing costs include $360.00 for production wages and
Which of the following describes a developing nation? A) Market Economy with a high per capita income B) Market Economy with a trillion-dollar gross domestic pr
Radioactive isotopes are used to treat cancer true or false
If three dozen cookies cost $9, what is the cost per cookie?
The septum divides your nose into two parts. TrueFalse
Both Jews and Palestinians claim land in what is present day ______.
A word that includes an affix that means "full of" is ______. A. Indignant B. Divulge C. Pretense D. Stupendous
Which process aids an archaeologist in the study of artifacts? A. written records B. hypothetical theories C. scientific evaluation
Which are characteristics of life in Sparta but not Athens? Choose all answers that are correct. A. The people took great pride in their temples and monumen
What did young African leaders who wanted independence for their countries have in common ?