nataliarodriguez00
nataliarodriguez00
26-01-2017
Mathematics
contestada
A. 12
B. 6
C. 15.9
D. 11
Respuesta :
jacobfain1016
jacobfain1016
27-01-2017
D11 hope i have helped u
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
7 She some friends to her house for a party. A decided B agreed C invited
A strip of magnesium is placed into a test tube with hydrochloric acid to form magnesium chloride and hydrogen. The mass of the reactants is measure to be 12g.
A pound of coffee costs $14.99. What is the cost per ounce?
The function f(x) = logax is defined for all real values of x Is this true or false?
do u like bread ,,,,,,,,,
Sophie opened a picture of a tree on her cell phone screen and zoomed in 2.5 times. The new scale of the picture became 1:168. What would be the scale if it was
Carol Miller went to Europe and forgot to pay her $740 mortgage payment on her New Hampshire ski house. For her 59 days overdue on her payment, the bank charged
A skier is trying to decide whether or not to buy a season ski pass. A daily pass costs $.80 A season ski pass costs $300. The skier would have to rent skis w
Which equation represents a line which is parallel to y=0. A) x=-5. B)y=5. C) y=x+3. D)x=-3y
Hans has just learned that his mother has cancer and will likely not live long. This has upset his whole family, and they are trying to figure out how to suppor