tupappi
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50. Which value could replace x on the table?

Respuesta :

um i guess i could say 8

Answer:

Its A

Step-by-step explanation:

I took the test on edg -_-...