Respuesta :
$4.80/4 = $1.20
$3.90/3 = $1.30
4 notebooks for $4.80 is the better buy, it has a 10p cheaper per unit
$3.90/3 = $1.30
4 notebooks for $4.80 is the better buy, it has a 10p cheaper per unit
Answer:
$1.20 per notebook; $1.30 per notebook; Grace
Step-by-step explanation:
Is The Accurate Answer....
VOTE BRAINLEST PLZZZZZZ