itzelflores11
itzelflores11
23-08-2017
Mathematics
contestada
16oz to $4.88 unit rate
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
23-08-2017
divide 4.88 by 16 to get unit rate
4.88/16 = 0.305 per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
Which statements are correct regarding the properties of trapezoids?
Tammy opened an investment account with 56000 at the en of the year the amount had increased by 6.5% how much is this in dollars how much was in her account at
Four times more money than Elliot
Five times the sum of a number and 6 equals 2.
Which of the following selections use business appropriate language? Check all that apply. We will be implementing new performance measures. Janice, it is recom
use the word conceived in a sentence using conjuction
what small european natiomn brutaaly contro;;ed the congo in the 1800s
1. All living organisms in an ecosystem. 2. The number of species living within an ecosystem. 3. The study of a habitat's abiotic and biotic factors. 4. The por
A curve with polar equation r=508sinθ+41cosθ r=508sinθ+41cosθ represents a line. This line has a Cartesian equation of the form y=mx+by=mx+b ,where mm and bb
-2( -4x - 2 ) - 5x + 5 = -12